- Fillimi
- Historiku
- Struktura
- Programi i studimit
- Departamentet
- Rregullorja
- Njoftime
- Kontakti
- Foto nga aktivitete sportive
- Matura Shtetërore
- Figura të shquara të sportit
- Formularë konkurimi
- DAR Durrës
- Ministria e Arsimit dhe Sportit
- Federata Shqiptare e Futbollit
- Federata Shqiptare e Atletikës
- Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar
Departamenti i Futbollit:
Perbehet nga mesues me arsim te larte, te specializuar ne fushen e futbollit dhe me pervoje te gjate ne mesimdhenie:
1. Hasan Muho
2. Agron Kërçova
3. Ardian Cako
4.Jurgen Çupa
5. Ilir Kastrati
6. Artan Groshi
7. Alfons Domi
1. Hasan Muho
2. Agron Kërçova
3. Ardian Cako
4.Jurgen Çupa
5. Ilir Kastrati
6. Artan Groshi
7. Alfons Domi
Departamenti i lojrave me dore - volejboll - vajza:
Perbehet nga mesues me arsim te larte, te specializuar ne fushen e volejbollit dhe me pervoje te gjate ne mesimdhenie:
1. Jovan Bardhi
2. Amarilda Llupo
3. Gjergj Bardhi
4. Borana Begiçi
1. Jovan Bardhi
2. Amarilda Llupo
3. Gjergj Bardhi
4. Borana Begiçi
Departamenti i lojrave me dore - basketboll - djem:
Perbehet nga mesues me arsim te larte, te specializuar ne fushen e basketbollit dhe me pervoje te gjate ne mesimdhenie:
1. Bekim Abrazhda
2. Armand Kapllani
3. Admir Carçani
4. Besim Dervishaj
1. Bekim Abrazhda
2. Armand Kapllani
3. Admir Carçani
4. Besim Dervishaj
Departamenti i peshengritjes:
Perbehet nga mesuesi me arsim te larte, i specializuar ne fushen e peshengritjes dhe me pervoje te gjate ne mesimdhenie:
Klodian Shahini
Klodian Shahini
Gjimnastikë aerobike:
Departamenti i atletikes:
Perbehet nga mesues me arsim te larte, te specializuar ne fushen e atletikes ne te gjitha disiplinat dhe me pervoje te gjate ne mesimdhenie:
1. Sadik Bajramaj - disiplina e flakjes se shtizes per djem e vajza)
2. Merushe Mema - disiplina e kercimeve (djem e vajza)
3. Vjollca Aliçka - disiplina e vrapimeve te shpejtesise per vajza
4. Jurgen Qazimi - disiplina e vrapimeve te shpejtesise per djem
5. Admir Dizdari - disiplina e vrapimeve te mesme e te gjata per djem e vajza
6.Emin Kosturi - disiplina e diskut dhe gjyles (djem e vajza)
1. Sadik Bajramaj - disiplina e flakjes se shtizes per djem e vajza)
2. Merushe Mema - disiplina e kercimeve (djem e vajza)
3. Vjollca Aliçka - disiplina e vrapimeve te shpejtesise per vajza
4. Jurgen Qazimi - disiplina e vrapimeve te shpejtesise per djem
5. Admir Dizdari - disiplina e vrapimeve te mesme e te gjata per djem e vajza
6.Emin Kosturi - disiplina e diskut dhe gjyles (djem e vajza)